Türkiye’nin En Kapsamlı Okul ve Eğitim Portalı

Tüm Özel Okullar, Devlet Okulları, Eğitim Kurumları ve Çocuk Eğitimi Hakkında Bilgi, Fikir Paylaşımı ve Yorum Sitesi

Çocuğunuzun çok hoşunuza giden bir sorusu, sözü veya davranışını çocuğunuza özel bir başlık açıp not alabilirsiniz ;)
Kullanıcı avatarı
Tasarım Emine
06.02.2016

Miray sabah gözleri dolu dolu ağlamak üzere neyin var annecim dedim "Facebook herkesin arkadaşlık gününü kutlamış benimkini kutlamadı, benim facebookum olana kadar arkadaşlık günü bitecek" :cry:
Kullanıcı avatarı
Tasarım Emine
31.03.2016

Miray bugün okulda seni en mutlu eden şey neydi?
- Sonsuzluk katrilyonu mutlu etti herşey ayrıca şuan 4 köftemden birini yedim 3 köftem kaldı işte bunlar matematik :arrow:
Kullanıcı avatarı
Tasarım Emine
29.04.2016

Miray : "Anne siz çocukken televizyon istiyormuşsunuz yokmuş büyüdüğünüzde olmuş, ben de zaman makinası istiyorum, belki ben nine olduğumda olur, o zaman çocukluğuma dönerim ve şu anda da zaman makinası olmuş olur" 😁
Kullanıcı avatarı
Tasarım Emine
03.05.2016

Miray : " Büyüyünce noter olmak istiyorum, sadece doğru söyleyen insanların kağıdına mühür basan bir sihirli mühürüm olsun isterdim, olmadığı için bilgisayardan getirdikleri kağıtta doğru mu yazıyor diye bakıp öyle mühür vuracağım" 😊
Kullanıcı avatarı
Tasarım Emine
02.06.2016

Miraya televizyonun kumandasını bulur musun dedim, bulamayınca oyun hamurundan yapmış getirdi 😂
Miray Su Kumanda.jpg
Miray Su Kumanda.jpg (97.75 KiB) 86 kere görüntülendi
Kullanıcı avatarı
Tasarım Emine
04.06.2016

Miray: Anne neden garsona "pardon" diyerek sesleniyorsunuz? Birşey isteyeceğimiz için özür dilememiz mi gerekiyor? 😂😂
Kullanıcı avatarı
Tasarım Emine
04.06.2016

5-7 yaş arası cinsiyet kalıpları oluşuyormuş bizimkilerin kalıpları ne alemde bir bakayım dedim 😊 Size bazı meslekler söyleyeceğim aklınıza gelen, bu mesleği yapan kişiler olarak hayal ettiğiniz ilk isimleri söyleyin dedim. Amaç bilinçaltlarında bu mesleklerle ilgili kız mı erkek ismi mi var bakmak. Mirayı dışarı alıp ilk Ceyline sordum. Cevap: Doktor Ceylin, İtfaiyeci Sam, Öğretmen Miray, Pilot Nehir. Daha sonra Ceylini dışarı alıp Miraya aynı soruyu sordum. Cevap: Bu meslekleri yapanlar kız mı erkek mi olsun? 😁 Ağız tadıyla bir bilinçaltına inemiyoruz. Farketmez dedim artık beklemediğim bi soruydu. Devamına gerek kalmasa da cevapları Doktor Ali, İtfaiyeci Selin, Öğretmen Naime, Pilot Cahit 😊 Bir de erkeklerden oluyorsa Hemşire Volkan olsun dedi. Bence sakıncası yok 😉
Kullanıcı avatarı
Tasarım Emine
23.02.2017

Miray'ın Hayat Bilgisi kitabını inceliyorduk. Aşağıdaki resimdeki sınıflardan hangisinde olmak isterdin, neden? sorusuna "üstteki sınıfta çünkü bazı çocuklar kötü davranışlar yapıyorlar ama duvarda Atatürk resmi var o sınıf daha iyi olmalı" dedi.
Miray Hayat Blgisi.jpg
Miray Hayat Blgisi.jpg (75.87 KiB) 85 kere görüntülendi
Kullanıcı avatarı
Tasarım Emine
12.03.2017

Miray İstiklal Marşı'nı okurken ağzında sakız olduğunu farkediyor eliyle alırsa saygı duruşundan çıkacağını düşünüp diliyle atıyor, bitişte yere attığı sakızı bulma derdinde ☺

12 Mart İstiklal Marşımızın kabulünün 96. yılında Mehmet Akif Ersoy'u saygı ve rahmetle anıyoruz

https://www.facebook.com/eminekizilkaya ... 780934836/