Türkiye’nin En Kapsamlı Okul ve Eğitim Portalı

Tüm Özel Okullar, Devlet Okulları, Eğitim Kurumları ve Çocuk Eğitimi Hakkında Bilgi, Fikir Paylaşımı ve Yorum Sitesi

Sosyal, sportif, kültürel, sanatsal etkinlikler, kurslar hakkında bilgi paylaşımında bulunabileceğiniz bölüm
Kızım Ceylin 8 yaşında müzik kulağı çok iyi, okul korosunda okullarında seçmeli piyano dersi var ama daha öncelikli tercihleri olduğundan sıra ona gelemedi bir yandan da çok istiyor evde kendi kendine nota öğrenip biraz çalmaya başlamıştı ama bir profesyonelden öğrenmezse parmak tutuşu vs sonradan değiştirmesi zor olur dediler, her öğreten de doğru duruş vs gösteremeyebiliyormuş. Bu konuda İzmir'de en profesyonel kurum neresidir? Çocuklarını gönderen memnun olan kişiler var mı acaba? :?:
Bloğumda Evde Piyano Öğrenilir mi? yazımda evde öğrenmek isteyenler için önerilerim olmuştu. http://www.renklisepetim.com/index.php/ ... enilir-mi/

Bu arada seçmeli derste okulda (İzmir Yönder Koleji) piyano dersi almaya başladı kızım. Okulda Denes Agay'dan Piyano Çalmayı Öğrenelim 1. Kitap buradan ilerliyorlar. İdefix'ten sipariş verdim 1 hafta oldu kitap hala gelecek :x
Resim

Birkaç derste kızım okulun piyano dinletisinde çalacak duruma geldi. Çabuk ilerliyor :idea: :ugeek:
CeylinPiyanoDinletisi.JPG
CeylinPiyanoDinletisi.JPG (2.61 MiB) 1007 kere görüntülendi
Buradaki paylaşımından sonra 2-3 yıl önce piyano evde ve okulda ne kadar öğrenmeye çalışılsa da özel bir eğitmen eşliğinde daha profesyonelce olacağına karar verdim. Kızlarım Can Müzik Atölyesi'nde eğitim almaya başladılar o dönem. Nevin Can hanım tam bir profesyonel. Harika bir öğretmen kısa sürede çok yol etti kızlarım. Şu an küçük kızım Miray hala devam ediyor. Çok memnunuz :ugeek: